Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Škoda Fabia Combi

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,2-1,9 (44kW-77kW)
Spotřeba: od 4,1l (mimo město)
Maximální rychlost: 204km/h

Místo pro vše, co přijde
Škoda Fabia Combi Vás na prvý pohled upoutá svými dynamickými liniemi a citlivě zakomponovanými detaily, které dotvářejí elegantní design nové generace jednoho z nejoblíbenějších modelů Škoda.
Nový model nyní nabízí cestujícím ještě větší pohodlí a komfort a také více prostoru pro zavazadla než předchůdce. Zavazadlový prostor narostl o 54 litrů na 480 litrů. Při sklopených zadních sedadlech má posádka k dispozici zavazadelník o celkovém objemu 1 460 litrů, tedy o celých 235 l více, než nabízela Fabia Combi první generace.

Exteriér
Ve srovnání s předchozím modelem vnější rozměry nového kombi narostly. Fabia Combi je o 7 mm delší a 46 mm vyšší (délka 4 239 mm, šířka 1 642 mm, výška 1 498 mm). Stejně jako pro modely Roomster a Fabia hatchback je i pro Fabii Combi charakteristický klínovitý vzhled s typickou dozadu se zužující linií oken.


Interiér
Také interiér Fabie Combi se radikálně proměnil. Přístrojová deska důsledně respektuje zásady moderní ergonomie. Je dokonale přehledná, všechny ovládací prvky včetně kontrolních přístrojů jsou pohodlně dosažitelné a umístěné v zorném úhlu řidiče. Velkou předností je i značný počet nejrůznějších odkládacích schránek a boxů.


Mlhovky s funkcí Corner
Bezpečnost zvyšují projektorové halogenové světlomety s natáčením, které podstatně lépe osvětlují vozovku a také přední mlhové světlomety s "Corner" funkcí. Corner funkce v závislosti na směru odbočování aktivuje levý nebo pravý mlhový světlomet, který osvítí prostor vedle vozu v úhlu až 60°. Funkce Corner je aktivní do rychlosti 40 km/h.


Deaktivace airbagu spolujezdce
Fabia Combi může mít ve výbavě až šest airbagů. Zadní sedadla mají ukotvení Isofix pro dětské sedačky a jsou připravena i na upevnění dětské sedačky pásem Top-Tether s třetím upevňovacím bodem, omezujícím pohyb opěradla dětské sedačky vpřed při případném čelním nárazu.