Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Škoda Octavia Tour

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,4-1,9 (55kW-110kW)
Spotřeba: od 5,1l (mimo město)
Maximální rychlost: 223km/h

Úspěch, který trvá
Octavii Tour nechybí sebevědomí, a není se čemu divit. Díky mimořádné praktičnosti si tento vůz získal oblibu již více než milionu spokojených zákazníků po celém světě. A díky designu, kterému se čas vyhýbá, přibývají stále další...
Spojení elegance s účelností a kvalitou – to jsou charakteristické prvky designu modelů Octavia Tour. Zdůrazňují originálním způsobem velikost a robustnost vozu, i když celý automobil a každý jeho detail působí příjemným dojmem solidnosti, prostornosti a spolehlivosti.

Exteriér
Přes elegantní linii celé karoserie se dostanete k půvabné stupňovité zádi liftbacku nebo naopak splývavé u verze Combi. Optimalizace tvarů karoserie přinesla nízký součinitel odporu vzduchu (Cx=0,3), který se příznivě podepisuje na spotřebě pohonných hmot. Pro vůz je standardně připravena široká paleta vnějších laků, včetně metalických barev, nebo litá kola v několika provedeních.


Interiér
Ať již je to přístrojová deska, volant, sedadla, palubní přístroje, či autorádia, celý mimořádně variabilní a prostorný interiér nese pečeť designérské školy Škoda. A to jsme ještě nezmínili mimořádný prostor pro zavazadla, který nabízejí obě karosářské varianty. Základní objem 528 litrů, resp. 548 u Combi, to by měl být víc než dostatek místa pro zboží nebo výbavu na dovolenou. Sklopením zadních sedadel u verze Combi získáte dokonce prostor neuvěřitelných 1512 litrů.


Parkovací senzory
Spoustu nervů při parkování v přeplněných ulicích mohou ušetřit čtyři ultrazvukové senzory v zadním nárazníku. Hlídají totiž neustále vzdálenost mezi vozem a nejbližší překážkou. Akustickým signálem vás včas upozorní na riziko kolize.


Síťová dělící stěna
Nabídka pro provedení Octavia Combi. Pomocí výsuvné sítě bezpečně oddělíte zavazadlový prostor od prostoru pro posádku. Některé věci nepotřebujete vykládat z auta po každé jízdě. Volně položené v zavazadlovém prostoru se mohou poškodit a lákají pohledy nenechavců. Dvojitá podlaha zavazadlového prostoru je vhodným místem pro uložení těchto věcí.