Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Škoda Superb

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,4-3,6 (92kW-191kW)
Spotřeba: od 4,8l (mimo město)
Maximální rychlost: 250km/h

Elegance samozřejmostí
Škoda Superb kombinuje díky patentované konstrukci dvoudílných pátých dveří TwinDoor praktické výhody karoserie liftback s elegancí karoserie sedan. Zcela individuální přístup k designu činí ze Superbu fascinující vůz. Prostornost interiéru a použité materiály zvyšují už tak mimořádný komfort cestování.

Pocit bezpečí i požitek z jízdy
Superb přichází s několika absolutními novinkami. Poprvé se ve vozech značky Škoda objevuje kolenní airbag řidiče a boční airbagy vzadu (Superb tak může mít až 9 airbagů), parkovací asistent a Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS. Pro motorizaci 1,8 TSI/118kW je připravena automatická 7° převodovka DSG, kterou lze ovládat i pomocí tříramenného multifunkčního volantu.


Bi-Xenonové světlomety s funkcí AFS
Bi-Xenonové světlomety vynikají svítivostí a ve spojení s novým adaptivním systémem AFS (Adaptive Frontlight System) i svojí multifunkčností. Automaticky přizpůsobují osvětlení různým jízdním situacím, natáčejí se do zatáček, v závislosti na rychlosti a aktuálních podmínkách jízdy mění osvětlovanou plochu a nabízejí různé režimy osvětlení, například pro město, dálnici či jízdu v dešti.


Multifunkční volant
Tříramenný či čtyřramenný kožený multifunkční volant nabízí ve své nejvyšší verzi komfortní ovládání rádia i mobilního telefonu. Tříramenný kožený multifunkční volant, který lze objednat pouze ve spojení s dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG, nabízí navíc i pohodlné řazení rychlostních stupňů přímo na volantu.


Kolenní airbag
Novinkou v oblasti bezpečnosti je kolenní airbag řidiče, který se ve vozech Škoda objevuje vůbec poprvé. Je umístěn pod sloupkem řízení a při čelním nárazu omezuje riziko poranění dolních končetin. Vozy vybavené tímto airbagem poznáte podle označení na boku přístrojové desky.