Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Škoda Superb Combi

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,4-3,6 (92kW-191kW)
Spotřeba: od 5,9l (mimo město)
Maximální rychlost: 247km/h

Elegance samozřejmostí
Současná generace modelu Superb nabízí zákazníkům prostorný vůz s vyspělými technologiemi (motory TSI, převodovka DSG, adaptivní světlomety AFS, otevírání pátých dveří TwinDoor). Nové Combi k přednostem liftbacku přidává řadu dalších.

Elektricky ovládané páté dveře
Významný prvek, ještě více zvyšující komfort obsluhy pak představuje možnost jejich elektronického otevírání a zavírání. A to buď pomocí tlačítka na klíči dálkového ovládání nebo tlačítek na výplni pátých dveří a na středové konzole. Navíc je možné nastavit i výšku (horní polohu) otevření dveří. Ušpiněné ruce při manipulaci za nepříznivého počasí jsou tak minulostí.


Nový koncept zavazadlového prostoru
Variabilní zavazadlový prostor patří mezi největší přednosti nového modelu. Základní objem 633 litrů lze po sklopení zadních sedadel zvýšit až na 1 865 litrů, což umožňuje v případě potřeby přepravovat i velmi objemná zavazadla. Výška nakládací hrany pouhých 600 mm a výsuvná mezipodlaha chránící horní hranu zadního nárazníku před poškozením, značně usnadňují manipulaci s rozměrnými nebo těžkými zavazadly.


S ohledem na Vaši bezpečnost...
Úsporná světla pro denní svícení jsou nově umístěna v mlhových světlometech. Zadní svítilny nepravidelného lichoběžníkového tvaru jsou výrazným designovým prvkem zádi vozu, což ovšem nezastiňuje jejich bezpečnostní význam. Váš pohodlný a bezpečný rozjezd ve svahu bez použití ruční brzy zajistí asistent rozjezdu do kopce. Důmyslným strážcem Vašeho klidu na cestách bude také funkce kontroly tlaku v pneumatikách.


TSA
Stabilizující systémem TSA (Trailer Stability Assist) je automaticky dodáván spolu s ESP. Prostřednictvím přibržďování kol a snížení točivého momentu motoru dokáže účinně zabránit nekontrolovatelnému rozkývání vozu s přívěsem do boků.