Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Volkswagen Eos

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,4-3,6 (90kW - 191kW)
Spotřeba: od 5,5l (mimo město)
Maximální rychlost: 250km/h

Otevřený pro Vaše potěšení
Pozice, kterou řidič a spolujezdec zaujímají na sedadlech, jim dává možnost cítit se jako v opravdovém kabrioletu. Na základě toho, že přední sloupek je posunut dozadu méně, než je obvyklé, vyčnívá čelní okno jen neznatelně nad hlavy cestujících a ti tak mohou zažívat pocit jízdy pod širým nebem.

Volně se nadechnout
Po stisknutí tlačítka se Eos změní z kupé v kabriolet. Střešní systém CSC, který byl vyvinut speciálně pro Eos, v sobě spojuje vlastnosti kupé, střešního okna a střechy kabrioletu. Pouhých 25 sekund stačí k tomu, aby se střešní konstrukce, která se skládá z pěti částí, zcela automaticky zasunula a Vy tak během chvilky pocítíte závan svěžího větru. Střešní systém CSC lze obsluhovat komfortně pomocí spínače umístěného ve střední konzole. Větrná clona, která se dodává jako výbava za příplatek, bude chránit šíjovou partii Vašeho těla před vířícím vzduchem.


Dopřejte si tu a tam čerstvý vánek
Jedinečné je u vozu Eos posuvné/výklopné prosklené střešní okno, které je integrované do střešního systému CSC. Pokud chcete, můžete se i při zatažené střeše nechat ovívat čerstvým vzduchem. Elektrické posuvné/výklopné prosklené střešní okno lze kdykoli samostatně otevřít, uvolnit se a nastavit hlavu neobvyklému požitku z jízdy.


Čistě věc temperamentu
Paleta motorů bude zahrnovat mimo jiné čtyři silné agregáty FSI, které Vám nabídnou výkon střižený na míru - od 85 kW (115 k) až do 184 kW (250 k). FSI je synonymem inovační technologie přímého vstřikování, u kterého se palivo pod vysokým tlakem dostává přímo do spalovacího prostoru. Výsledkem je maximálně dynamický průběh síly a zároveň optimální hospodárnost. Eos přenáší svou sílu pomocí 6ti rychlostní převodovky na přední nápravu.


Nejpropracovanější dieselová technika
Fanouškům naftového motoru bude k dispozici motor TDI, který je silný v tahu, ale má i tichý chod; přesvědčí stejnou měrou svou úsporností i svým výkonem: čtyřválec, zdvihový objem 2 litry, 103 kW (140 k).