Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Volkswagen Fox

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,2 40 kW (55 k)
Spotřeba: od 5,1l (mimo město)
Maximální rychlost: 148km/h

Zažít novou dimenzi
Skutečná velikost vychází zevnitř - potvrdit tuto tezi je pro nový Fox hravě snadné. Jeho design, orientující se zejména na ergonomii, jakož i efektivní využití stávajícího prostoru se postarají o zcela nový pocit a zážitek na všech sedadlech. Pocítíte to: nový Fox je znatelně víc než jen malý vůz.

Flexibilní prostorový zázrak
Posaďte se v novém Foxu. Překvapí Vás jeho velkorysá nabídka místa a prostor v oblasti hlavy, protože nový Fox je opravdový čtyřsedadlový vůz, který poskytuje velký prostor pro nohy i u zadních sedadel. Od přístrojové desky až po kryt zavazadlového prostoru - celý interiér se prezentuje jako moderní a je promyšlený tím nejlepším způsobem. Přitom jsou to právě početné užitečné detaily, které zajišťují zvláštní pocit z prostoru a umožňují potřebnou flexibilitu podle Vašich přání..


Obratný společník
Také při hledání parkoviště si Fox v celé své velikosti poradí: S délkou pouze 3,83 m a šířkou 1,66 m najde místo i tam, kde téměř všechny ostatní vozy pokus zaparkovat vzdaly. Díky rozvoru 2,46 m a velmi malému poloměru otáčení mohou velké věci připadat jako malé a nový Fox je tak Vaším ideálním společníkem při jízdách v městských centrech.


Všestranný v nabídce místa
Zavazadlový prostor nového Foxu lze také označit jako prostorový zázrak. Na přání dodávané symetricky dělené dvoumístné zadní sedadlo s možností podélného posouvání, sklopení i úplného složení zajistí opravdu velkou dávku flexibility. Celou zadní část vozu tak lze v případě potřeby využít jako zavazadlový prostor, čímž se jeho objem zvýší z 260 l na 1016 l. Získáme tak dostatek místa i pro přepravu neskladných předmětů.


Prověřená bezpečnost
Ve dvou na sobě nezávislých nárazových testech zjistily jak německý časopis Auto Bild ve spolupráci s německým ústavem silniční a městské dopravy DEKRA, tak i ADAC (německý automobilový klub), že u nového Foxu je zajištěna nejlepší ochrana posádky v dané kategorii. Test, který prováděl Auto Bild, prokázal, že u Foxu je u čelního nárazu dosahována dokonce přibližně stejně vysoké úrovně ochrany posádky jako u Golfu.


Zastaví s jistotou
Bezpečnost je pro Fox samozřejmostí. Proto je sériově vybaven antiblokovacím systémem ABS. Zabrání to zablokování kol na kluzké vozovce. Fox tak zůstává i v kritických situacích pánem situace a bezpečně pokračuje v kursu. Je to opravdový přítel a průvodce s rychlými reakcemi.


Záležitost čistě pro hlavu
Ve Foxu se můžete opravdu opřít. Pohodlné opěrky hlavy poskytují skutečné uvolnění a dodatečnou bezpečnost pro všechny cestující jak vpředu, tak i vzadu. I na dlouhých cestách se budou všichni ve voze cítit příjemně, budou v pohodě a stráví zde bezstarostné hodiny. Člověk by pak už nejraději vůbec nevystoupil.