Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Volkswagen Golf

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,2-2,0 (77kW-125kW)
Spotřeba: od 4,3l (mimo město)
Maximální rychlost: 222km/h

S pohonem všech kol 4MOTION
Nejlepší trakce a tím také vyšší bezpečnost i na problematických površích vozovky: To nabízí pohon všech kol 4MOTION, který se nyní dodává také pro nový Golf. Pohon 4MOTION je v nabídce pro motor 2.0 l TDI o výkonu 103 kW (140 k) a s manuální šestirychlostní převodovkou. Tato kombinace motoru a převodovky nadchne velkým potenciálem tažné síly: Již od 1.750 ot. za min. je k dispozici maximální točivý moment 320 Nm. (Spotřeba pohonných hmot: 5,5 l/100 km; emise CO2: 145 g/km).


Jistota je jistota
Nový Golf sahá po hvězdách a získal jich pět: V nárazovém testu EuroNCAP dosahuje nejlepší Golf všech dob příkladných výsledků. Ve třech testovaných oblastech, kterými jsou ochrana cestujících, chodců a dětí bylo uděleno celkem 36 ze 37 možných bodů. Obzvláště stabilní karoserie, která byla oproti předchozímu modelu ještě vylepšena, a nová koncepce senzorů, které slouží k identifikaci hrozícího nárazu, přispívají rovněž k vysoké bezpečnosti – stejně jako bezpečnostní výbava, ve které nic nechybí. Nový Golf je mimo jiné sériově vybaven sedmi airbagy, inovačním systémem opěrek hlavy a systémem ESP s brzdovým asistentem.


Zažijte novou hodnotu
Tento nejtišší Golf všech dob, který je hodnotnější než všichni jeho předchůdci, v mnoha ohledech ve své třídě definuje úroveň kvality a komfortu. Dynamický design s perfektními tvary při tom odráží dokonalost nového Golfu až do nejmenšího detailu. Inovační asistenční systémy řidiče a moderní motory s optimalizovanou spotřebou kromě toho zaručují spolehlivý požitek z jízdy.


Volkswagen dokládá vylepšený ekologický profil Golfu po celou dobu jeho životnosti. Nové poráží staré. To odpovídá našemu cíli, že každý nový model vozidla by měl být z hlediska ochrany životního prostředí lepší než jeho předchůdce, takže i u Golfu šesté generace je bilance působení na životní prostředí po celý jeho životní cyklus pozitivní. To Volkswagen dokládá zveřejněním takzvané ekologické značky kvality, která bude testována prostřednictvím nezávislé instituce TÜV Nord CERT. Základ hodnocení tvoří ekologická bilance, u které je posuzována nejen čistá „doba jízdy“ Golfu, ale také celý jeho životní cyklus od výroby přes používání až po likvidaci.