Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Volkswagen Phaeton

Technické parametry:
Výkon motoru: 3,0-6,0 (176kW-331kW)
Spotřeba: od 7,2l (mimo město)
Maximální rychlost: 250km/h

Čistý a přitom výkonný
Nový agregát V6 TDI s výkonem 171 kW/233 k je prvním velkým vznětovým motorem koncernu Volkswagen a jedním z prvních na světě, které splňují podmínky připravovaného standardu Euro-5, jenž vejde v platnost od roku 2009. Zásadním požadavkem ve srovnání se standardem Euro-4 je snížení emisí pevných částic o 80 %. Nový Phaeton V6 TDI plní tyto požadavky díky novému motoru s přímým vstřikováním nafty common rail o výkonu 171 kW (233 k). Na český trh přijde Phaeton V6 TDI v průběhu léta.


Neuvěřitelná síla
V porovnání s nyní již "odstupujícím" motorem V6 TDI získal nový agregát 8 koní na výkonu, ale se spotřebou 9,6 litrů na 100 km rozhodně ne na úkor zvýšení spotřeby paliva. Hodnota obsahu emisí CO2 259 g/km je na vůz luxusní třídy také neobyčejně nízká. Rovněž jízdní výkony sériové verze Phaetonu V6 TDI s pohonem všech čtyř kol dosahující nyní rychlosti 236 km/h se zdokonalily. Alternativou agregátu TDI u nové verze Phaetonu jsou tři zážehové motory (V6, V8 a W12), nabízející výkony v rozmezí od 177 kW (241 k) do 331 kW (450 k).


Více komunikace
Technická zdokonalení implementovaná v novém modelu Phaeton sestávají kromě motoru V6 TDI i z dalších nových systémů. Navigační systém nyní využívá technologie DVD a má mnoho nových funkcí. Systém pro infotainment, zdokonalený zároveň s navigačním, má ovládací knoflíky optimalizované z hlediska dotyku i viditelnosti, novou hlasem ovládanou přípravu pro telefon podporující Bluetooth a paměť dostačující pro uložení tisíce telefonních záznamů (ke každému záznamu mohou být přiřazena čtyři telefonní čísla). Nový systém kontroly tlaku v pneumatikách se snadněji ovládá a nabízí vyšší stupeň bezpečnosti.


Bezpečí při jízdě
Dalším novým bezpečnostním systémem je asistent při změně jízdního pruhu (Side Assist). Tento systém monitoruje radarovými senzory uloženými v zadním nárazníku prostor za vozidlem a po jeho bocích (po jednom snímači pro směry nalevo a napravo od vozidla) a diodami umístěnými v krytech zpětných zrcátek signalizuje nebezpečí kolize. Dosah snímačů je 50 metrů směrem dozadu a 3,6 metru do stran.


Neokoukatelný design
Technické inovace Phaetonu jsou patrné i na exteriéru vozidla: novinkou jsou adaptivní bi-xenonové světlomety a nově navržená denní světla s technologií LED. Denní LED světla jsou konstruována jako úzký horizontální proužek na spodní části krytu světlometů a automaticky se rozsvěcejí při zapojení zapalování. Nový design mají i devatenáctipalcová litá kola.