Autoservis Hahnel


22. 01. 2020

Sportovní kupé Volkswagen Scirocco

Technické parametry:
Výkon motoru: 1,4-2,0 (90kW-125kW)
Spotřeba: od 4,3l (mimo město)
Maximální rychlost: 222km/h

Auto roku 2009 v České republice v kategorii luxusních, sportovních vozů a kabrioletů
Jeho křivky berou dech stejně jako jeho nespoutaný temperament a nejmodernější technika. Nové Scirocco je vůz, kterému budete jen těžko odolávat. Má totiž na své straně argumenty, které jsou velmi přesvědčivé.

Naslouchejte svému srdci
Milujete expresivní design? Pak se tep Vašeho srdce zrychlí při pohledu na nové Scirocco. Jeho svalnaté „tělo“ již v klidu působí razantněji než mnohý jeho konkurent za jízdy. Výrazná záď, široké boční partie a charismatická příď s novým designem automobilu Volkswagen dokonale vyjadřují jeho vnitřní sílu.


Spoléhejte svůj rozum
Nové Scirocco je však také rozumným řešením, protože je to sportovní kupé pro každý den v roce - s dostatkem místa pro čtyři cestující, velkorysým zavazadlovým prostorem a inovativními asistenčními systémy, které Vám zároveň se sportovními zážitky zaručí pocit bezpečí.


Vnímejte svůj instinkt
Nové Scirocco se svým temperamentem postará o zvýšení adrenalinu. Přesvědčí Vás svou jízdní dynamikou plnou vášně a touhy po výkonu, za níž se skrývá sériově dodávaný sportovní podvozek a některý z mnoha výkonných motorů. Vychutnejte si maximální výkon při minimální spotřebě převodovkou s dvojitou spojkou DSG (Pramen: ADAC „Žlutý anděl 2008“ v kategorii Inovace a ekologie).


Maximální úspornost
Správně spoutaná síla přináší více užitku - proto se nové Scirocco i se svým nejsilnějším motorem spokojí nejvýše se 7,6 litry na 100 kilometrů. A to při maximální jízdní dynamice a minimálních hodnotách emisí CO2, které se pohybují na hranici 179 g/km. To však ještě není všechno. Na přání můžete mít sedmistupňovou převodovku s dvojitou spojkou DSG, která Vám při srovnání s běžnými manuálními převodovkami umožní ještě další úspory paliva. To vše samozřejmě při zachování sportovního charakteru jízdy.


Maximální úložný prostor
Připusťme, že Scirocco má poněkud rozměrnější zadní dveře. Ale díky nim můžete zadní prostor plně využít a navíc i snadno naložit. Pokud by Vám nestačilo 292 litrů zavazadlového prostoru, lze jej dále rozšířit sklopením opěradel zadních sedadel, která vytvoří plnohodnotnou nákladovou plochu.